Άνετα η Ρεάλ Μαδρίτης 94-74 τη Φενέρμπαχτσε και 5η σερί νίκη!

allstarbasket.gr

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε την 5η συνεχόμενη νίκη της στη 10η αγωνιστική Euroleague με 94-74 επί της Φενέρμπαχτσε (4-6) την Παρασκευή, στην Ισπανία.

H ομάδα του Πάμπλο Λάσο ήταν κυρίαρχη από το ξεκίνημα του αγώνα, έχτισε αμέσως μεγάλες διαφορές και μόνο στη δεύτερη περίοδο, κατάφερε η Φενέρμπαχτσε να τη “νιώσει” η αντίπαλός της.

Ο Αλμπέρτο Αμπάλδε έκανε ρεκόρ καριέρας με 17 πόντους και ήταν πρώτος σκόρερ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Στους 14 σταμάτησε ο Άντονι Ράντολφ (κεντρική φωτογραφία) ο οποίος είχε 12 από το ημίχρονο.

Ο Τζέισι Κάρολ είχε 15 και ο Έντι Ταβάρες 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 blocks.

Η Φενέρμπαχτσε που είχε φύγει με 40 πόντους από τη Βαρκελώνη την προηγούμενη εβδομάδα, δεν έχει σχέση με την κραταιά ομάδα των χρόνων του Ομπράντοβιτς.

Ο Ντανίλο Μπαρτέλ πέτυχε 22 πόντους ο Λορένζο Μπράουν 18 και μετά… το χάος.

Ο Ντανίλο Μπαρτέρ

Μόλις 10 ασίστ για 17 λάθη είχαν οι Τούρκοι, έναντι 31-8 της αναλογίας που είχε η Ρεάλ!

Τα δεκάλεπτα: 28-12, 46-39, 72-51, 94-74.