Έσωσε τον βαθμό στο 94’ η Μαρσέιγ! (video)

Ένα γκολ του Σανσόν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, απέτρεψε εντός έδρας ήττα της Μαρσέιγ από τη Μετς!

Όπως συνέβη και με την Λιλ μία εβδομάδα νωρίτερα (τότε είχε ισοφαρίσει στο 85΄), έτσι και σήμερα η Μαρσέιγ δεν… παράτησε το ματς με την Μετς και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» με το γκολ του Σανσόν και να τελειώσει το ματς με σκορ 1-1.

Η Μαρσέιγ μετά το καλό της ξεκίνημα (2 σερί νίκες) συμπλήρωσε τρεις αγώνες χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (δύο σερί ισοπαλίες εντός, μία ήττα). Ο Νιάν στο 71΄ είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η Ρεν ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής της 5ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Ζιλιάν Στεφάν επικράτησε 3-0 στο «Ζοφρουά Γκισάρ» της Σεντ Ετιέν, χάρη σε γκολ των Αγκουέρντ, Γκιρασί και Ινού, και έμεινε μόνη στην πρώτη θέση της κατάταξης, υποχρεώνοντας παράλληλα τους «στεφανουά» στην πρώτη φετινή τους ήττα.