Γλίτωσε από τρελό κάζο στο 97’ η Άρσεναλ και… έριξε τη Φούλαμ! (ΒΙΝΤΕΟ) | Sportdog Team

Ένα γκολ του Ενκέτια στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων έσωσε την Άρσεναλ, χαρίζοντάς της τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στο τοπικό ντέρμπι του Λονδίνου κόντρα στη Φούλαμ.

Premier League: Η Φούλαμ βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη, που θ’ αναπτέρωνε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία, στην έδρα της Αρσεναλ, αλλά τελικά ισοφαρίστηκε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, για την 32η αγωνιστική της Premier League (1-1).

Η ομάδα του Σκοτ Πάρκερ με το γκολ-πέναλτι του Τζος Μέιγια στο 59ο λεπτό πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και κρατούσε τη νίκη για να συνεχίσει να ελπίζει πως θα καταφέρει τελικά ν’ αποφύγει τον υποβιβασμό.

Ο Ενκέτια, όμως, ισοφάρισε για την ομάδα του Μίκελ Αρτέτα στο 97′ και έκοψε τη χαρά των φιλοξενούμενων.

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις