Δε λύγισε η Αταλάντα, με Ζότα η Λίβερπουλ (videos)

Champions League: Η Αταλάντα με τον Ζαπάτα να κάνει «όργια» έμεινε όρθια με τον Άγιαξ, ενώ ο Ζότα «καθάρισε» για την Λίβερπουλ που έκανε το «2×2» στον 4ο όμιλο.

Σε ένα τρελό ματς στο Μπέργκαμο η Αταλάντα κατάφερε να πάρει βαθμό σε παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο. Το τελικό 2-2 είχε την υπογραφή του Ζαπάτα που κατάφερε να σκοράρει δύο φορές σχεδόν σε ένα πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Άγιαξ είχε αρχικά σοκάρει τους Ιταλούς όταν προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο μέρος με τέρματα των Τάντιτς και Τραορέ.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Λίβερπουλ αντιμετώπισε δυσκολίες κόντρα στην Μίντιλαντ για να κάνει το «2×2». Ο Ζότα στο 56′ άνοιξε το δρόμο για τη νίκη, ενώ ο Σαλάχ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Το τέρμα του Ζότα μάλιστα ήταν και ιστορικό καθώς με αυτό η Λίβερπουλ έφτασε τα 10.000 στην ιστορία της.