ΑΕΚ Β’ – ΠΑΟ Ρουφ 3-1: Σεφτέ στις νίκες με τριάρα για την Ένωση

SUPER LEAGUE 2

Οι παίκτες της ΑΕΚ Β’ πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ Β’ νίκησε τον ΠΑΟ Ρουφ 3-1 και πέτυχε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα χάρη στα γκολ των Αποστόλη Χριστόπουλου, Ευθύμη Χριστόπουλου και Γιάννη Γερολέμου, με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν το πρώτο τους γκολ στη Super League 2, χάρη στο πέναλτι του Βερνάρδου.

Η ΑΕΚ Β’ πέτυχε την πρώτη της νίκη στη Super League 2, καθώς επικράτησε εύκολα του ΠΑΟ Ρουφ στο Σεραφείδιο 3-1 για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Αποστόλη Χριστόπουλο, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στο 60′ ήταν η σειρά του Ευθύμη Χριστόπουλου να σκοράρει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ ο Γιάννης Γερολέμου έκανε το 3-0 στο 66ο λεπτό.

Η ομάδα του Ρουφ κρατάει από αυτό το παιχνίδι ότι σημείωσε το πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βερνάρδου στο 89′. Η Ένωση πλέον έχει πέντε βαθμούς στη βαθμολογία, ενώ ο ΠΑΟ Ρουφ παραμένει χωρίς βαθμό.