Η Γαλλία δέχθηκε τέσσερις κόκκινες κάρτες κόντρα στην Πολωνία σε φιλικό Κ18 που διεκόπη

ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

TWITTER

Γαλλία και Πολωνία τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλικό τουρνουά Κ18, με τους Γάλλους να αντικρίζουν τέσσερις κόκκινες κάρτες και το παιχνίδι να μην ολοκληρώνεται.

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση της Γαλλίας με την Πολωνία σε επίπεδο Κ18 για το Lafarge Foot Avenir Tournament και μόνο φιλική δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Το παιχνίδι δεν τελείωσε ποτέ, αφού οι Γάλλοι αντίκρισαν τέσσερις κόκκινες κάρτες, η τελευταία για κουτουλιά σε αντίπαλο, εξαιτίας της οποίας διεκόπη οριστικά ο αγώνας.

Οι Ιλιές Χουσνί και Ζανουέλ Μπελοσιάν είχαν αποβληθεί στο 55′ και στο 61′ κι ενώ το σκορ ήταν 2-2 από το 1ο ημίχρονο. Οι Πολωνοί προηγήθηκαν 3-2 στο 70′ με τον Κάσπερ Μάσικ παίζοντας με δύο παίκτες παραπάνω και στο 72′ ο Μαλάνγκ Γκομίς έγινε η τρίτη αποβολή των Γάλλων.

Η ένταση ήταν τεράστια και στο 74ο λεπτό, ο Νταρνέλ Ερίκ Μπιλ επιτέθηκε με κουτουλιά σε αντίπαλο που τον έσπρωξε έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα, με συνέπεια να αποβληθεί κι ο 16χρονος ποδοσφαιριστής της Σεντ Ετιέν.

Η ομάδα του Μπερνάρ Ντιομέντ έμεινε με επτά παίκτες και βάσει κανονισμών, το παιχνίδι διεκόπη εις βάρος της.