Live Chat Ολυμπιακός-ΑΕΚ 2-0 (τελικό)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξελίξη του αγώνα για τα playoffs της Super League

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό, μετά την ήττα της Τούμπας από τον ΠΑΟΚ με 2-0, αφού μέσα σε λίγες ημέρες κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας με 1-0.

Τη λύση έδωσε ο Παπασταθόπουλος στο 52′, που σκόραρε μετά από πολλά χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα σε ένα ματς όπου ο προπονητής Πέδρο Μάρτινς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε περισσότερους ποδοσφαιριστές.

Λίγα πράγματα στο πρώτο μέρος η ΑΕΚ όσον αφορά το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, μένοντας μάλιστα πίσω στο σκορ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε και έσωσε τον πόντο της ισοπαλίας με κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία στο 92′.

Δεν τρίτωσε πάντως το καλό για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ, αφού νωρίτερα είχε κερδίσει με 3-1 τόσο τον Αστέρα Τρίπολης, όσο και τον Άρη.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξελίξη του αγώνα και σχολιάστε στο LIVE CHAT του Onsports