Με 10-0 στο τέλος, η Εφές 77-68 τη Γαλατάσαραϊ του Πιστιόλη (pics)

Η Γαλατάσαραϊ του Ανδρέα Πιστιόλη έφτασε στα όριά της την Εφές την Κυριακή, στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Τουρκίας, αλλά η ομάδα του Αταμάν έκανε 10-0 σερί στο τέλος, για να νικήσει με 77-68 στο Σινάν Ερντέμ.

Η Γαλατά, του Έλληνα προπονητή, Ανδρέα Πιστιόλη και του συνεργάτη του, Κώστα Παπαδόπουλου, βρέθηκε να χάνει 60-54 στην τελευταία περίοδο, αλλά με τις τρίποντες “βόμβες” του Κοκσάλ προηγήθηκε 68-67.

Ο Ανδρέας Πιστιόλης

Μάλιστα στο 1,5 λεπτό για το τέλος, ο Καμπατσά έχασε εξ επαφής φόλοου για να κάνει το 70-67 της Γαλατάσαραϊ κι η Εφές δεν της έδωσε άλλη ευκαιρία.

Ο Ελάιτζα Μπράιαντ έκανε το 70-68 με τρίποντο για την Εφές, με 70” για το τέλος, στην αφετηρία ενός σερί 10-0 για τους γηπεδούχους, αφού ο Μπράιαν Ανγκόλα έχασε τρεις σερί επιθέσεις κι ο Ντι Μποστ άλλη μια, για να μείνει χωρίς σκορ η Γαλατά στο τελευταίο 1,5 λεπτό.