Ζαλγκίρις: “Γκέλα” στην πρεμιέρα Λιθουανίας, πριν από τον Ολυμπιακό! (pics)

allstarbasket.gr

Εντός έδρας ήττα με 61-72 από τη Λιετκαμπέλις, γνώρισε την Κυριακή η Ζαλγκίρις Κάουνας στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Λιθουανίας, στο Κάουνας!

Η ομάδα του Μάρτιν Σίλερ, την οποία αντιμετωπίζει ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ, την 1η Οκτωβρίου, στην πρεμιέρα της Euroleague, πέτυχε μόλις 25 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, τη στιγμή που οι παίκτες της Λιετκαμπέλις, έβλεπαν το καλάθι… σα βαρέλι!

Είναι ενδεικτικό ότι μετά το 36-33 του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν επτά τρίποντα, μόνο στην τρίτη περίοδο για να προσπεράσουν με 62-47!

Επτά τρίποντα πέτυχε η Ζαλγκίρις και στα 40 λεπτά του αγώνα, σε 25 προσπάθειες.