«Μάγκες» Καβαλίερς και… διπλό στην Φιλαντέλφεια (vid)

Οι Καβαλίερς πήραν μία… μάγκικη νίκη μέσα στην δυσκολότερη έδρα της Ανατολής, επικρατώντας των Σίξερς στην Φιλαντέλφεια με στην παράταση.

Οι Καβαλίερς είχαν το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με τους Σίξερς να αντιδρούν με τους… γνωστούς «δράστες» Εμπίιντ και Σίμονς. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία για την νίκη στην κανονική περίοδο με τον Εμπίιντ να αστοχεί.

Στην παράταση οι Καβαλίερς πήραν και πάλι διαφορά ασφαλείας, παρά τα τρίποντα του Εμπίιντ, την κράτησαν ως το τελικό 112-109.

Από το Κλίβελαντ ο Σέξτον είχε 28 πόντους, ο Γκάρλαντ 25 πόντους και 9 ασίστ, ο Οκόρο 15 πόντους.

Για την Φιλαντέλφεια ο Εμπίιντ είχε 42 πόντους με 14/16 βολές, 11/19 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 13 ριμπάουντ, ο Σίμονς 24 πόντους, 7 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ο Μίλτον 11 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-28, 47-56, 70-72, 92-92 (καν.αγ.) 109-112 (α’ παρ.)