Συνεχίζει με το… γκάζι πατημένο και βασικό Γιαννούλη η Νόριτς

To νικηφόρο σερί της συνέχισε η Νόριτς που επικράτησε εκτός έδρας της Μπέρμιγχαμ (1-3) για την 32η αγωνιστική της Championship, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να παίρνει για ακόμη ένα ματς φανέλα βασικού.

Ο 24χρονος μπακ έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του Ντάνιελ Φάρκε, καταγράφοντας την έκτη του συμμετοχή με την φανέλα της Νόριτς, έχοντας εξαιρετική παρουσία στον αγωνιστικό χώρο.

Η Νόριτς άνοιξε το σκορ με τον Τεέμου Πούκι στο 26ο λεπτό, με τον Φιλανδό επιθετικό να χάνει και πέναλτι στο 35′. Η Μπέρμιγχαμ ισοφάρισε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Σάντσεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νόριτς πίεσε για το γκολ της νίκης, με τον Πούκι στο 76ο λεπτό να δίνει την λύση στην ομάδα του Γιαννούλη, που στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης σημείωσε και τρίτο γκολ με τον Σκιπ.

Με αυτή τη νίκη η Νόριτς έφτασε τους 67 βαθμούς και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας απόσταση δέκα βαθμών από την δεύτερη Μπρέντφορντ.