Champions League: Η Μπάγερν Μονάχου «πλήγωσε» την Μπαρτσελόνα του Λεβαντόφσκι – Όλα τα αποτελέσματα

Champions League: Η Μπάγερν Μονάχου ήταν η μεγάλη νικήτρια (2-0) στο ντέρμπι με την Μπαρτσελόνα, στην επιστροφή του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στη Βαυαρία.

Ο «Λέβα» επέστρεψε για πρώτη φορά στο Μόναχο, μετά τη μεταγραφή του στους «μπλαουγκράνα», αλλά είδε την πρώην ομάδα του να τον «πληγώνει». Η Μπαρτσελόνα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Μπάγερν «καθάρισε» στο δεύτερο μέρος σε διάστημα τριών λεπτών.
Η Λίβερπουλ κατάφερε να «λυγίσει» 2-1 τον Άγιαξ, με γκολ του Μάτιπ στο 89ο λεπτό, ενώ η εκπληκτική Μπριζ έκανε το «2 στα 2», επικρατώντας 4-0 στην έδρα της Πόρτο!

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης νίκησε 1-0 τη Μαρσέιγ στη Μασαλία, ενώ η Μπάγερ Λεβερκούζεν με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε 2-0 της Ατλέτικο Μαδρίτης.