Κύπελλο Ελλάδας: Ανοικτοί λογαριασμοί για Λαμία, Καλλιθέα

Κύπελλο Ελλάδας: Λαμία και Καλλιθέα έμειναν στο 1-1 κι η πρόκριση στα προημιτελικά θα κριθεί στο «Ελ Πάσο».

Η ομάδα της Super League 2 κοίταξε στα μάτια εκείνη της Φθιώτιδας, η οποία έδειξε ότι χρειάζεται βελτίωση στην μάχη που δίνει για παραμονή στη Super League.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, αλλά σταδιακά η ομάδα της Αττική ισορρόπησε και στο δεύτερο μέρος είχε καλύτερη εικόνα. Η Καλλιθέα, μάλιστα, άνοιξε το σκορ στο 80ο λεπτό, με τον Λουκίνα κι έφτασε κοντά στη νίκη, αλλά ο Μπεχαράνο ισοφάρισε στο 88ο λεπτό για τη Λαμία. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 90+4’ με τον Κυνηγόπουλο.

Βάσεις πρόκρισης στο… χαλαρό ο ΠΑΟΚ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΟΚ 0-2Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)Κίτρινες: Μαβινγκά, Τάτος – Σάστρε, Ολιβέιρα, Αουγκούστο.ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Φραγκίσκος Κεράνης): Μέντες, Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Ασίγκμπα, Μοζέρ (69’ Τάτος), Παπατόλιος (87’ Μπενίτεζ), Καραγκούνης, Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά (86’ Άλβες), Ρόβας (86’ Τριανταφυλλάκος), Αρναρέλλης (73’ Βασιλόγιαννης).ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε (75’ Βιεϊρίνια), Κάργας, Νάσμπεργκ (58’ Κουλιεράκης), Ράφα Σοάρες, Φιλίπε Σοάρες (65’ Σβαμπ), Αουγκούστο, Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ (65’ Μουργκ), Ολιβέιρα (75’ Τόμας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2-2Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Νομικός, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Γκέκας (73΄ Κιουτσεκτσίδης), Ελέζι (80΄ Καρατλίδης), Πέτρου, Παπαδόπουλος, Τζαμπέγια (89΄ Γάκης)ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: Γιαγκιόζης, Γωνιωτάκης (63΄ Τσανάι), Ζέλιος, Φουκαράκης, Λάμπρου, Μπότε (86΄ Νοκάι), Κίττος, Μπαράτα (71΄ Σέχου), Μελισσόπουλος (86΄ Τζιλάι), Μηνάς, Χίσι