Μουντιάλ 2022: Ανέλαβε την ευθύνη ο Κέιν – Συγκλονιστικές αντιδράσεις των Άγγλων στα πέναλτι

Μουντιάλ 2022: Ο Χάρι Κέιν πήρε πάνω του την ευθύνη για τον αποκλεισμό της Αγγλίας από τη Γαλλία με το χαμένο πέναλτι.

Σύμφωνα με το Onsports.gr, ο Χάρι Κέιν είχε την ευκαιρία να αλλάξει την ιστορία στο Μουντιάλ του Κατάρ, αλλά έχασε το δεύτερο πέναλτι που εκτέλεσε στο 81ο λεπτό (σ.σ. είχε ισοφαρίσει από την «άσπρη βούλα» στο 54’) του προημιτελικού με την Γαλλία, που τελικά νίκησε με 2-1 και προκρίθηκε στον ημιτελικό της διοργάνωσης.
Ο Άγγλος επιθετικός της Τότεναμ, δήλωσε στο «ITV»: «Δημιουργήσαμε τις καλύτερες ευκαιρίες. Αλλά όλοι ξέρουμε, ότι τα μεγάλα ματς κρίνονται σε λεπτομέρειες. Και αυτές, γύρισαν υπέρ του αντ …