Πρωτάθλημα Πόλο Νέων Ανδρών: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β΄ φάση – Όλα τα αποτελέσματα

Ολοκληρώθηκαν αργά το βράδυ της Κυριακής (27/11) οι αγώνες στους οκτώ από τους εννέα Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 από τις 19 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Β’ φάση (10-12/3/2022).

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες του Ομίλου Πάτρας που θα διεξαχθούν το τριήμερο 2-4/12 στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός».

Οι 16 που έχουν σφραγίσει το εισιτήριο πρόκρισης είναι οι:

Εθνικός Πειραιά, Απόλλων Σμύρνης (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος (από τον Β’ όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός (από τον Γ΄Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, ΣΚ Ροή (από τον Δ΄Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός (από τον Ε΄Όμιλο Αττικής), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 10-13, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 18-9, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-17, ΝΟ Χίου – Απόλλων Σμύρνης 17-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Εθνικός Πειραιά 6
  1. Απόλλων Σμύρνης 6

…………………………….

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  1. ΝΟ Χίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Υδραϊκός 13-8, Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-8, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Υδραϊκός 8-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  1. Πανιώνιος 6

………………………..

  1. Υδραϊκός 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νίκαιας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 6-15, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-25, Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  1. Ολυμπιακός 6

………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΣΚ Ροή – Μίλων 13-9, ΣΚ Ροή – ΓΣ Περιστερίου 11-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 6
  1. ΣΚ Ροή 3

………………………

  1. Μίλων 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΠΕΚΕΒ – Παναθηναϊκός 3-15, Ηλυσιακός – Ιωνικός 19-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 9
  1. Ηλυσιακός 6

……………………..

  1. Ιωνικός 3
  1. ΠΕΚΕΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – Νέος Ηρακλής 23-3, ΝΟ Λάρισας – Άρης 14-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 7-8, Άρης – Νέος Ηρακλής 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  1. ΝΟ Λάρισας 6

……………………..

  1. Άρης 3
  1. Νέος Ηρακλής 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 24-1, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 11-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 3-22, ΟΦΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  1. ΟΦΘ 6

…………………..

  1. ΠΑΣ Φοίβος 3
  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Οι αγώνες του είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 9
  1. ΟΦΗ 6

…………………………

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 3
  1. Ακαδημία Ηρακλείου 0

Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή

Latest Posts

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Don't Miss