Η Μαρία Ψηλού από το Αίγιο αναδείχθηκε Star Hellas 2017 στον διαγωνισμό ομορφιάς που έγινε την Τρίτη.
Η 20χρονη, σύμφωνα με το «thebest.gr» είναι φοιτήτρια Φιλοσοφικής στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας, ασχολείται με το Tae Kwon Do, έχοντας μάλιστα ένα νταν, αλλά και με το Kick Boxing. Αυτός δεν είναι ο πρώτος τίτλος που κατακτά μιας και η Μαρία Ψηλού στέφθηκε και Μις Πελοπόννησος πριν από μερικές εβδομάδες.
Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε σε ξενοδοχείο στον Ωρωπό και η κριτική επιτροπή αποτελούνταν από τους Σπύρο Μουζακίτη, Δημήτρη Γιώτη, Αθηνά Τρανούλη, Γιώργο Καρατζά και Αιμιλία Μαλανδράκη.
![](https://www.thetoc.gr/images/articles/4/article_145504/upl5978d9599d3e7.jpg)
![](https://www.thetoc.gr/images/articles/4/article_145504/upl5978d961bd923.jpg)
![](https://www.thetoc.gr/images/articles/4/article_145504/upl5978d96897e79.jpg)
![](https://www.thetoc.gr/images/articles/4/article_145504/upl5978d97033258.jpg)
![](https://www.thetoc.gr/images/articles/4/article_145504/upl5978d978b3f91.jpg)