Super League: Ο Λεβαδειακός πήρε βαθμό από τον Παναιτωλικό

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπόραρ, στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο τελικό 1-1 τον Ολυμπιακό σε ένα ντέρμπι – θρίλερ.

Ο Λεβαδειακός πήρε βαθμό από τον Παναιτωλικό
Ο Λεβαδειακός άντεξε στην πίεση του Παναιτωλικού κι έφυγε με τον βαθμό (0-0) από το Αγρίνιο.

Ο αγώνας διεξήχθη υπό το βλέμμα του Ρόναλντ Κούμαν, ο οποίος ήταν εκλεκτός καλεσμένος του Γιάννη Αναστασίου. Η ομάδα του Έλληνα τεχνικού, όμως, δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» υπό το βλέμμα του Ολλανδού τεχνικού.

Ο Παναιτωλικός έμεινε για έκτο ματς μακριά από το «τρίποντο», την ώρα που ο Λεβαδειακός μάζεψε τέσσερις βαθμούς στα δύο τελευταία ματς. Οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές, κυρίως με τον Καρέλη, για να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 0-0slgr.gr

Διαιτητής: Άγγελος ΕυαγγέλουΚίτρινες: Σενγκέλια, Ξενιτίδης – Νίκας, ΜάρκοβιτςΠαναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν (64΄ Ντουάρτε, 76΄ Φλόρες), Μάρτενσον, Σενγκέλια, Κολοβός (76΄ Ξενιτίδης), Νταγκό (67΄ Μόρσεϊ), ΚαρέληςΛεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Νίκας, Μπάχανακ, Βρακάς, Χάμοντ, Σκβάρκα (90+5΄ Τσιριγώτης), Λούα Λούα (80΄ Γιαννιώτας), Πετρέ (90+5΄ Τζημόπουλος)

2-2

10′ Ντε Βινσέντι, 39′ Νούνιες / 38′ Φερνάντες, 56′ Μπαριέντος

«Θ. Βαδινογιάννης»

ΟΦΗ – Ιωνικός

0-2

56′, 84′ Μάντζης

Περιστερίου

Ατρόμητος – Άρης

0-0

Τούμπα

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

2-0

8′ Ίνγκασον, 10′ πεν. Σβαμπ